Sportovní rybolov Rašelina

Jihočeský kraj, rozloha 5 ha

Způsoby lovu

Kaprařina (1.4. - 30.11.)Přívlač (1.4. - 30.11.)Sumcařina (1.4. - 30.11.)"chyť a pusť""chyť a vezmi"

Ryby

AmurCandátKaprLínŠtikaSumecTolstolobik

Služby a parametry

Dokoupení rybParkoviště

Nádrž se nachází v katastru obce Ponědrážka, přibližně 1km od středu obce směrem na obec Ponědraž, v Jihočeském kraji, cca 7 km od města Veselí nad Lužnicí směrem na Třeboň. Jedná se o vodní plochu o rozloze 5 ha, která vznikla v minulosti po těžbě rašeliny. Nádrž není možno vypustit. Okolí nádrže se nachází v klidném prostředí a je k ní dobrý přístup i automobilem.

Nádrž je dobře zarybněna především kaprem a amurem, vyskytují se zde i dravé druhy jako štika, candát, sumec a i ostatní druhy ryb jako okoun, lín, plotice, cejn a pod. Každoročně je obsádka doplňována kaprem a amurem ve vyšších váhových kategoriích.

Sportovní rybolov na nádrži „Rašelina" může provozovat každý zájemce starší 15 let (mládež do 15 let v doprovodu osoby starší 15 let), který si za úplatu opatří povolení Obecního úřadu Ponědrážka a bude plnit ustanovení o rybolovu uvedená v „Zásadách sportovního rybolovu na nádrži Rašelina v k.ú. Ponědrážka".

Rybářská sezóna na nádrži je stanovena od 1.dubna do 30.listopadu, lov dravých druhů ryb povolen od 1. června.

Za obec Ponědrážka vydává povolení k rybolovu správce nádrže p. Jindra Jan, Ponědrážka 46, tel.:724189793. Povolení je nepřenosné na jinou osobu. Po ukončení lovu je lovící povinen odevzdat povolenku s výkazem úlovků správci nádrže, v případě jeho nedostupnosti ji vložit do poštovní schránky na výše uvedené adrese nebo do schránky umístěné na přístupové cestě k nádrži.

Sport fishing in the pond "Rašelina" in cadastre area Ponědrážka

Municipality of Ponědrážka offers an angling rod sport fishing opportunity in the pond „Rašelina".

The pond is located in Ponědrážka cadastre area, approximately 1 km from the village centre towards Ponědraž. It is 7km far from Veselí nad Lužnicí towards Třeboň in South Bohemian county. The pond was created by the extraction of peat and it can´t be drained. Its area is 5 ha. The pond is placed in a quiet surroundings and is accessible also by car.

There are mainly carps and amurs in the pond but there occur also predatory species like pike, pikeperch, cat-fish and other fish species like perch, tench, roach, bream, etc. Carps and amurs of higher weight categories are replenished every year.

Sport fishing can be performed by anyone older than 15 years of age, who buys a fishing permit of Ponědrážka municipal office and who complies with all rules written in „Rules of sport fishing in a pond Rašelina in cadastre area Ponědrážka". Children younger than 15 years have to be accompanied by a person older than 15 years.

Fishing season is defined from 1st April till 30th November. Catching of predatory fish is allowed since 1st June.

Permits are issued by an administrator of the pond, Mr Jan Jindra, Ponědrážka 46, phone: +420 724 189 793. Permits are not transferable. The permit including the report of caught fish needs to be handed back to the administrator when the fishing is finished. In case the administrator is not available the permit must be inserted into his letter box (Ponědrážka 46) or into the letter box placed next to the road to the pond.

Pravidla

Zobrazit místní pravidla

Ceník povolenek

na 1 den „chyť a vezmi“s možností ponechat si úlovek do váhy 7 kg700 Kč
na 1 den „chyť a pusť“bez možnosti ponechat si úlovek400 Kč
na 1 den „chyť a pusť“mládež do 15 let200 Kč
na 1 den „chyť a vezmi“mládež do 15 let, kapr do 7 kg300 Kč

Mapa

Uživatelské recenze revíru

Tento revír zatím nikdo nehodnotil, buďte první!

Recenze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé.