Pilárčík

Moravskoslezský kraj, rozloha 7 ha

Způsoby lovu

KaprařinaSumcařina"chyť a pusť""chyť a vezmi"

Ryby

AmurCandátCejnJeseterKaprLínOkounPstruh duhovýŠtikaSumecÚhoř

Soukromý klubový rybník Pilarčík leží v lokalitě, kde ještě v 80. letech minulého století byla obec Karviná - Louky. V katastru této obce bylo i několik hezkých rybníků, které vznikly už za první republiky za přispění uhlobarona Larysze. Ten jich vybudoval celkem přes dvacet. Do 70.let minulého století se jich zachovalo už jen pět. Po necitlivém zničení obce, která byla srovnána se zemí a následovné důlní činnosti, poddolováním, se některé spojily a vytvořily jeden větší rybník Pilarčík, V současné době stále usilovně probíhá rekultivace zbytku této oblasti. Místa v okolí rybníku jsou velmi dobře zalesněna. Místní obyvatelé této lokalitě říkají Karvinský Sherwood. Je zde velmi bohatá fauna i flora. Žije zde velmi mnoho vzácných a chráněných živočichů. Pokud se chováte tiše, lze zde vidět například Ledňáčka říčního, který vám sedne na prut nebo i Bobra evropského. Není problém uvidět srnčí zvěř, divočáka nebo i lišku. Na mapě lze Pilarčík najít mezi Karvinou a Českým Těšínem, za starým kostelem, který jako jediný zůstal zachován a nyní slouží spíše jako orientační bod. Soukromý revír Pilarčík má rozlohu 7 ha a místy hloubku 3,3 m.

Revír je to velmi těžký, ale současně velmi krásný. Dno v tomto rybníku je velmi členité a skrývá mnoho nástrah a vázek. Z vody vyčnívají pařezy a potopené kmeny stromů, které poskytují rybám klid a bezpečí. Revír je velmi dobře zarybněný. Vyskytují se zde snad všechny běžné druhy sladkovodních ryb. Ulovit však lze i Pstruha duhového a Jesetera malého, kteří zde byli vysazení kvůli zatraktivnění lovu. Ryby v tomto revíru jsou zdravé, silné a mají velmi dobrou kondici. Je zde mnoho kaprů 70+, avšak chytit trofejní rybu není vůbec jednoduché, protože staré ryby jsou již zkušení „profesoři“ a nedají se jen tak na něco zlákat. Lovit v tomto revíru je pro rybáře velká výzva, protože se jedná o skutečně extrémní rybolov. V revíru platí zásada „chyť a pusť“, aby si mohli i další rybáři vychutnat adrenalin z pocitu zdolávání velké krásné ryby. Na své si určitě přijdou kapraři, plavačkáři i vláčkaři. Na revíru panuje absolutní svoboda, pokud rybář dodržuje u vody pořádek a základní pravidla slušného chování.

Na Pilarčíku se může lovit po celý rok na tři pruty. Je povoleno lovit všemi způsoby. Může se používat echolot, tyčové bójky a postavit si vlastní bivak, pokud nevyužijete možností přístřešků karavanu nebo mola. Je dovoleno vyvážet nástrahy, návnady a na vlastní nebezpečí zdolávat rybu ze zapůjčené loďky nebo vlastního člunu. Není zakázán ani noční rybolov. V zimním období, když je led dostatečně pevný, lze rybařit na dírkách, opět na vlastní nebezpečí. Není dovoleno znečisťovat, a ani jinak devastovat přírodu okolo rybníku, ba naopak by se měli hosté chovat jako „lidé“ a přírodu chránit. Mezi atrakce na rybníku patří každoroční rybářské závody v kaprařině, plavané a přívlači pořádané jak na jaře tak na podzim. S rybářskými závody se nezapomíná ani na mladé rybáře. Soutěží se vždy o hodnotné ceny. V období prázdnin Charlie pořádá pro nejmladší rybáře krátké víkendové pobyty u vody, kdy si děti určitě přijdou na své. Získají mnoho rybářských zkušeností a zážitků. Užijí si hodně legrace a dobrodružství.

Pravidla

Zobrazit místní pravidla

Ceník povolenek

Celoroční4 000 Kč

Kontakt

Vedoucí klubu, správce rybníku: Charlie, tel.: 603 111 648

Mapa

Uživatelské recenze revíru

Tento revír zatím nikdo nehodnotil, buďte první!

Recenze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé.