Jezero Lom Radnice

Plzeňský kraj, rozloha 7 ha

Způsoby lovu

"chyť a pusť"

Ryby

AmurBolenCandátKaprKarasOkounPstruh obecnýŠtikaSumecTloušťTolstolobikÚhoř

Služby a parametry

Lov z plavidelMožnost pronájmu revíru jako celkuNoční lovParkovištěPřístupné pro ZTPPůjčování lodíSprávce na místěStany

Chytací místa jsou rozmanitá, některá se nachází ve stinném lesíku, jiné na písčitém podloží nebo u břehu s rákosím. Vzhledem k hloubce a čistotě této vody je zde možné uplatnit chytání ze dna, ale i ve sloupci. Chytání ve sloupci je oblíbené zejména v letních měsících. Na vybraných stanovištích je umístěno ohniště, kde lze rozdělávat oheň. K dispozici máte i dřevo, které lze získat za malý poplatek u správce lomu.

V historii se na lomu těžilo černé uhlí. Lom Radnice je světoznámě paleontologická lokalita v částečně zaplaveném černouhelném dole pod kopcem Florián. Přestože byl lom zaplaven jen částečně největší zdejší hloubka je 24 m. Oblast vznikla díky sopečné činnosti , která proběhla dvou mohutných sopkách v okolí dnešních Krušnohorských hor. Na jedné straně lomu je dobře viditelný přechod mezi vrstvami pískovce a černého uhlí, svah silně erodován vodní erozí. Roku 1987 byl lom uzavřen a v rámci rekultivace zatopen. Od té doby byl lom Radnice kvalitně a pravidelně zarybňován.

V naší rybí osádce naleznete největší zastoupení kapra obecného. Z dalších druhů je k vidění amur bílý, štika obecná, okoun říční, pstruh duhový, candát obecný, tolstolobec pestrý, sumec velký, plotice obecná.

Tato voda je primárně označována jako kaprařská. Aktuálně v naší rybí obsádce plavou kapři nad 20 kg a prozatím největší chycený kapr má váhu 22,7 kg. Největší chycený amur má váhu 16 kg. Na své si zde přijdou i příznivci dravců, přičemž největší chycená štika měří 130 cm, okoun 52 cm a sumec 2,07 cm.

Klid, čistota, úlovky a krásné uzavřené prostředí, to je to, co dělá lom Radnice ideálním místem pro odpočinek a sportovní rybářské úspěchy.

Pravidla

Zobrazit místní pravidla

Ceník povolenek

Chytání na 24 hodin600 Kč

Kontakt

Telefon: 773 672 303

E-mail: sportovnirybolovlomradnice@seznam.cz

www.sportovnirybolovlomradnice.cz

KDE NÁS NAJDETE:

Lom Radnice se nachází v Západních Čechách mezi městem Radnice a obcí Přívětice, vzdálenostně je dostupný 65 km od Prahy z dálnice D5, z Plzně 25 km a z Rokycan 12 km.

Mapa

Uživatelské recenze revíru

Tento revír zatím nikdo nehodnotil, buďte první!

Recenze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé.